Протидія торгівлі людьми

 

Європейський день протидії торгівлі людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Характерні ознаки торгівлі людьми:

·         Обмеження свободи пересування;

·         Відсутність вибору та можливості припинити роботу;

·         Вилучення паспорту та інших документів;

·         Погроза силою або її застосуванням;

·         Боргова кабала, невиплата обіцяної винагороди за роботу повністю або частково;

·         Залякування депортацією, погрози повідомити правоохоронним органам про нелегальний статус перебування в країні.

Форми торгівлі людьми:

·         Сексуальна експлуатація, примушування до проституції, використання у порнобізнесі;

·         Трудова експлуатація;

·         Примусове жебрацтво;

·         Примусове втягнення у злочинну діяльність;

·         Торгівля людьми з метою вилучення органів.

Хто може постраждати від торгівлі людьми?

Будь-яка особа може постраждати від торгівлі людьми, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу.

Людину можуть ошукати, продати та піддати жорстокій експлуатації в межах своєї власної країни  чи інших країн. Найбільш поширеним є примус людей до трудової, сексуальної експлуатації та до жебракування.

Дізнайся більше, переглянувши  урок-вебінар «Живи вільно!»



Онлайн  квест "Торгівля людьми" на https://stoptrafficking.org/

Де ви можете поринути у віртуальну реальність, спробувати свої сили, перевірити свої знання  з  безпечного працевлаштування та отримати сертифікат про проходження квесту.



      З метою інформування населення про те, як не стати жертвами торгівлі людьми, не потрапити у трудове або сексуальне рабство та на яких умовах можна погоджуватись на працевлаштування чи вимушений переїзд на тлі ескалації війни в Україні, а також на основі Концепції Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року, проєктом «Українцям про ЄС», Міжнародною організацією за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України здійснюється інформаційна кампанія, спрямована на запобігання торгівлі людьми під час війни.

Пропонуємо, Вам, переглянути  матеріали, виготовлені у межах кампанії. Матеріали доступні за посиланням: https://bit.ly/eu_iom_anti_trafficking

     До вашої уваги пам’ятка «Для осіб, постраждалих від  торгівлі людьми/ посадових осіб, відповідальних за встановлення статусу такої особи». Матеріали представлені Національною соціальною службою України.   https://drive.google.com/file/d/1W10C0_GaNcmefbAEdtpx5lDvk86qZCAt/view?usp=drive_link 

         

Немає коментарів:

Дописати коментар